Zasoby ludzkie w organizacji

Dlaczego warto

Zasoby ludzkie (ang. human resources, HR) – to pojęcie mieszczące się w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem w aspekcie działu firmy, który zajmuje się rekrutacją, szkoleniem, motywowaniem oraz zwalnianiem pracowników oraz szeroko rozumianą polityką personalną.

Celem tej specjalności jest przygotowanie studentów do nowoczesnego zarządzania zasobami ludzkimi w różnych przedsiębiorstwach i zmiennych warunkach otoczenia. Ukończenie studiów daje wiedzę i praktyczne umiejętności niezbędne do pełnienia funkcji menedżera personalnego. Gama inspirujących doświadczeń, warsztatowy charakter zajęć, oparty na nowoczesnych rozwiązaniach w zarządzania kapitałem ludzkim. Proces uczenia się, organizowany przez wykładowców - praktyków, wykorzystujący potencjał i doświadczenie uczestników oraz szeroki wachlarz metod, narzędzi pracy menedżera HR, to tylko niektóre wyróżniki tej specjalności.

Absolwenci przygotowywani są do pełnienia ról menedżerskich w różnych typach organizacji i świadczenia usług doradztwa personalnego. Potrafią kreować własny wizerunek, rozwiązywać problemy pojawiające się w organizacyjnych w relacjach interpersonalnych oraz aktywnie uczestniczyć w kształtowaniu społecznych warunków sprzyjających funkcjonowaniu organizacji na konkurencyjnym rynku pracy. Nabywają także odpowiednie kompetencje umożliwiające im skutecznie zaspokajać potrzeby pracowników przejawiające się w dążeniu do rozwoju zawodowego

Studenci WSAP to ludzie aktywni, kreatywni i zaangażowani

Zobacz szczegóły »
design b85

© Wyższa Szkoła Administracji Publicznej im. Stanisława Staszica w Białymstoku. Wszelkie prawa zastrzeżone.                   Znajdź nas na: WSAP jest Super WSAP jest Super WSAP jest Super  WSAP jest Super

Ta strona używa Cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.