Zarządzanie kryzysowe

Dlaczego warto

Specjalność „Zarządzanie kryzysowe” została przygotowana z myślą o absolwentach, którzy są zainteresowani pracą w instytucjach realizujących zadania z zakresu zarządzania kryzysowego. Absolwenci będą merytorycznie i praktycznie przygotowani do pracy w organach zarządzania kryzysowego (rządowych i samorządowych) odpowiedzialnych za prognozowanie i reagowanie w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowej i kryzysu na terenie Polski.  Zakłada się, że absolwenci będą znali zasady udziału cywilnych i wojskowych jednostek organizacyjnych w systemie zarządzania kryzysowego RP. Zostaną także przygotowani praktycznie do udziału w zespołach zadaniowych, w tym nauczeni wspólnej analizy i wypracowywania decyzji w sytuacjach kryzysowych. Ze względu na lokalny charakter większości kryzysów jakie występowały w Polsce absolwenci będą posiadać pogłębioną wiedzę o specyfice funkcjonowania lokalnych organów realizujących zadania z zakresu zarządzania kryzysowego. Zwłaszcza administracji wojewódzkiej, powiatowej i gminnej oraz specyfiki działania w tym zakresie: Policji, Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej oraz gminnych jednostek Straży Miejskich). Celem zapewnienia właściwego i przedmiotowo ukierunkowanego wykształcenia studentów zadbano o prowadzenie zajęć przez doświadczoną kadrę wyspecjalizowaną w obszarze zarządzania kryzysowego. Kadra będzie się składać zarówno z dydaktyków posiadających dorobek we wzmiankowanej specjalności, jak również praktyków posiadających doświadczenie zawodowe wyniesione z pracy w wymienionych wyżej instytucjach.

Studenci WSAP to ludzie aktywni, kreatywni i zaangażowani

Zobacz szczegóły »
design b85

© Wyższa Szkoła Administracji Publicznej im. Stanisława Staszica w Białymstoku. Wszelkie prawa zastrzeżone.                   Znajdź nas na: WSAP jest Super WSAP jest Super WSAP jest Super  WSAP jest Super

Ta strona używa Cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.