Studenci Niepełnosprawni

Wypożyczalnia Sprzętu

Wyższa Szkoły Administracji Publicznej im. Stanisława Staszica w Białymstoku, oferuje studentom niepełnosprawnym możliwość wypożyczenia bardzo atrakcyjnego i nowoczesnego sprzętu ułatwiającego studiowanie tj.:

Elektroniczny notatnik – urządzenie wielkości kartki A4 z wygodną podkładką, zeszytem i długopisem, które działa tak jak każdy wygodny notatnik, z tą różnicą, że to co zapisujesz jest jednocześnie zapisywane w pamięci notatnika. Zapisany tekst możesz przenieść do swojego komputera i otworzyć np. w formacie MS Word. Elektroniczny notatnik jest bardzo przydatny nie tylko na ćwiczeniach czy wykładach, ale również jest bardzo przydatny przy pisaniu prac dyplomowych, magisterskich, dużych prac zaliczeniowych, konspektów, pracy w bibliotece.

Powiększalnik elektroniczny – łatwe w obsłudze stacjonarne urządzenie elektroniczne, które na ekranie twojego odbiornika TV lub komputera z kartą TV, powiększy każdy drukowany tekst i obraz, dzięki czemu czytanie książek, podręczników, notatek, skryptów, stanie się o wiele łatwiejsze.

Powiększalnik przenośny - bardzo wygodne przenośne urządzenie elektroniczne wyposażone w kolorowy ekran, które z łatwością zmieści się w kieszeni. Uczestnicząc w zajęciach, pracując w bibliotece lub w domu, bardzo łatwo powiększy każdy tekst lub obraz.

Długopis cyfrowy – niewielkie urządzenie, które zapisuje wszystkie twoje notatki do pamięci i umożliwia ich późniejsze przeniesienie do twojego komputera i zapisanie np. w formacie Word. Urządzenie jest bardzo przydatne przy zapisywaniu notatek z wykładów i ćwiczeń.

Skaner – nowoczesny skaner wraz z oprogramowaniem typu OCR.

Dyktafon cyfrowy –  wygodne urządzenie umożliwiające zarejestrowanie wykładu czy ćwiczeń. Zapisane zajęcia możesz łatwo przenieść do swojego komputera.

Ponadto WSAP dysponuje oprogramowaniem takim jak: syntezator mowy Ivona pakiet rehabilitacyjny 2009, który sprawi, że Twój komputer przemówi,  programy powiększający Zoom Text ver. 9.1, który powiększa informacje wyświetlane na monitorze komputera oraz program  OCR ABBY FineReader 10, który odczytuje zeskanowany tekst książek, podręczników itp., co umożliwia jego łatwe przeniesienie np. do  programu MS Word, a w połączeniu z syntezatorem mowy, sprawi że Twój komputer odczyta podręcznik przyjemnym głosem .

Wymieniony powyżej sprzęt można bezpłatnie wypożyczyć. Jedynym wymaganiem jest studiowanie w WSAP oraz posiadanie  ważnego orzeczenia o  stopniu niepełnosprawności.

Mając na uwadze wieloletnie doświadczenie w pracy ze studentami niepełnosprawnymi, jesteśmy przekonani, że sprzęt będzie dla Państwa przydatny i będzie dużym ułatwieniem w studiowaniu.

Zakup sprzętu i oprogramowania został dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Studenci WSAP to ludzie aktywni, kreatywni i zaangażowani

Zobacz szczegóły »
design b85

© Wyższa Szkoła Administracji Publicznej im. Stanisława Staszica w Białymstoku. Wszelkie prawa zastrzeżone.                   Znajdź nas na: WSAP jest Super WSAP jest Super WSAP jest Super  WSAP jest Super

Ta strona używa Cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.