Psychologia biznesu

Dlaczego warto

Psychologia biznesu zajmuje się aplikacją teorii psychologii w warunkach biznesowych. Jest ona stosowana w szeroko rozumianym otoczeniu organizacji, obejmującym pracowników, kadrę zarządzającą, akcjonariuszy firmy, producentów i klientów. Bada zachowania, emocje i postawy ludzi związanych z organizacją. Przyczynia się do sprawnego funkcjonowania organizacji przez wpływanie na wydajność i satysfakcję pracowników, badanie warunków i atmosfery pracy oraz zwiększanie efektywności kadry zarządzającej. W trakcie studiów studenci tej specjalności zdobędą wiedzę psychologiczną, użyteczną w świecie biznesu oraz umiejętności praktyczne w zakresie opracowywania i wdrażania systemów motywacyjnych, negocjowania i rozwiązywania konfliktów, skutecznej reklamy i pracy z klientem, budowania stosunków w biznesie w zgodzie z zasadami etyki, unikania błędów przy szacowaniu i podejmowaniu ryzyka. Absolwenci nabędą wiedzę z zakresu psychologii społecznej, psychologii komunikacji, negocjacji i mediacji, psychologii menedżerskiej, psychologii zachowań konsumenckich, psychologii ekonomicznej, oraz zgłębią problematykę stresu w organizacji.

Ukończenie specjalności Psychologia biznesu otwiera możliwości pracy i kariery zawodowej w wielu obszarach. Absolwenci mogą pracować m.in. w:

  • przedsiębiorstwach,
  • instytucjach publicznych,
  • firmach konsultingowych,
  • agencjach reklamy i public relations, m.in. w charakterze negocjatorów, menedżerów ds. komunikacji i organizacji, specjalistów ds. zarządzania personelem, sprzedażą i reklamą.

Studenci WSAP to ludzie aktywni, kreatywni i zaangażowani

Zobacz szczegóły »
design b85

© Wyższa Szkoła Administracji Publicznej im. Stanisława Staszica w Białymstoku. Wszelkie prawa zastrzeżone.                   Znajdź nas na: WSAP jest Super WSAP jest Super WSAP jest Super  WSAP jest Super

Ta strona używa Cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.