Podlaski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej

Opis

Ogólnym celem projektu jest promocja oraz wzmacnianie podmiotów wspierających i realizujących usługi w zakresie ekonomii społecznej oraz budowanie otoczenia sprzyjającego ich rozwojowi. Celami szczegółowymi projektu są:

  • ułatwienie dostępu do rynku pracy osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym
  • rozwijanie instytucji ES
  • promocja instrumentów aktywnej integracji
  • tworzenie warunków sprzyjających rozwojowi adaptacyjnych form zatrudnienia w sektorze ES
  • dostarczanie wiedzy i doświadczenia w zakresie zasad prowadzenia podmiotów ES
  • promocji dobrych praktyk w obszarze ES.

Projekt skierowany jest do podmiotów ES, instytucji rynku pracy oraz pomocy i integracji społecznej a także do osób fizycznych zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Zadaniem Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Białymstoku jest organizacja Seminariów „Lepiej rozumiemy prawo" skierowanych do przedstawicieli Powiatowych Urzędów Pracy województwa podlaskiego. Celem spotkań jest ujednolicenie interpretacji prawa polskiego, m.in. w zakresie zakładania spółdzielni socjalnych oraz dokumentacji z tym związanej.

Centum Funduszy Europejskich WSAP

Zobacz szczegóły »
design b85

© Wyższa Szkoła Administracji Publicznej im. Stanisława Staszica w Białymstoku. Wszelkie prawa zastrzeżone.                   Znajdź nas na: WSAP jest Super WSAP jest Super WSAP jest Super  WSAP jest Super

Ta strona używa Cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.