Świadomy Europejczyk / Conscious EU citizen

Opis

Głównym celem projektu jest edukacja europejska uczniów z regionu podlaskiego. Realizacja celu nastąpi poprzez przygotowanie profesjonalnych narzędzi dla nauczycieli, taki by mogli oni w sposób ciekawy i efektywny przekazywać wiedzę na temat Unii Europejskiej.

W trakcie realizacji projektu powstaną materiały dydaktyczne zatytułowane „Co wiedzieć i jak nauczać o Unii Europejskiej” obejmujące dwie pozycje:

  1. podręcznik dla nauczyciela
  2. scenariusze zajęć

Materiały będą skierowane do nauczycieli nauczających przedmiotów związanych z Unią Europejską, ale również do wszystkich, którzy w inny sposób będą chcieli zaszczepić w młodzieży ducha europejskości, np. poprzez koła naukowe, konkursy wiedzy o UE, czy dodatkowe zajęcia.

Autorzy materiałów stawiają sobie za cel dotarcie do możliwie najszerszego grona odbiorców dlatego też zostaną opracowane trzy różne scenariusze zajęć dostosowane do właściwego poziomu nauczania: gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna, szkoła wyższa. Materiały będą źródłem informacji dla nauczycieli oraz teoretyczną i praktyczną wskazówką jak na co dzień efektywnie nauczać tematyki unijnej.

Materiały zostaną przygotowane przez doświadczonych pedagogów i nauczycieli akademickich pod redakcją pracowników naukowych WSAP. Materiały w wersji drukowanej oraz elektronicznej na płytach CD będą rozesłane do placówek edukacyjnych na Podlasiu.

Ponadto, w ramach projektu zorganizowane zostaną:

  • 2-dniowe seminarium dla nauczycieli szkół gimnazjalnych,
  • 2-dniowe seminarium dla nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych
  • 2-dniowe seminarium dla nauczycieli szkół zawodowych oraz
  • konferencja naukowa dla nauczycieli oraz wszystkich osób zaangażowanych w krzewienie wiedzy o integracji europejskiej.

Uczestnicy seminariów i konferencji zdobędą podstawową wiedzę z zakresu UE oraz praktyczne wskazówki jak efektywnie prowadzić zajęcia nt. integracji europejskiej z użyciem materiałów szkoleniowych.

Realizacja projektu przyczyni się do integracji środowisk szkolnych i naukowych i ich współpracy w zakresie wdrażania rezultatów projektu na Podlasiu. Dzięki realizacji projektu wśród młodych ludzi wzrośnie poziom świadomości na temat Unii Europejskiej. Wyższy poziom świadomości wpłynie w przyszłości na większą ich aktywność we wszelkich formach partycypacji społecznej jakie oferuje UE.


Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu
finansowym Komisji Europejskiej.

Centum Funduszy Europejskich WSAP

Zobacz szczegóły »
design b85

© Wyższa Szkoła Administracji Publicznej im. Stanisława Staszica w Białymstoku. Wszelkie prawa zastrzeżone.                   Znajdź nas na: WSAP jest Super WSAP jest Super WSAP jest Super  WSAP jest Super

Ta strona używa Cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.