Wypracuj swoją szansę

Opis

Działania realizowane w ramach projektu dwutorowe:

  • warsztaty skierowane do studentów i absolwentów
  • cykl spotkań i szkoleń dla instytucji, organizacji pozarządowych i firm współpracujących z Biurem Karier WSAP.

W projekcie realizowaliśmy cykl warsztatów:

  • "ABC przedsiębiorczości"
  • "Wolontariat drogą do sukcesu zawodowego"
  • "Jak zostać wolontariuszem?"

Równocześnie prowadziliśmy cykl spotkań i szkoleń z pracodawcami składający się z dwóch modułów tematycznych pt. "Dlaczego warto mieć wolontariusza?" oraz "Jak pracować z wolontariuszem?". Miały one na celu ukazanie korzyści, jakie wolontariat przynosi placówkom i instytucjom przyjmującym wolontariusza, przedstawienie formalnej strony współpracy z wolontariuszem oraz przygotowanie pracodawcy do pracy z wolontariuszem.

Kolejna część projektu dotyczyła organizacji staży zawodowych wolontarystycznych. Odbyte przez uczestników  warsztatów  staże zawodowe miały za zadanie przybliżenie specyfiki danej instytucji, firmy i jako nowe doświadczenie zawodowe wpłynąć na efektywność samodzielnych działań zawodowych zarówno przy poszukiwaniu pracy jak i przy zakładaniu własnej firmy.

W ramach projektu stworzyliśmy również na stronie internetowej Biura Karier WSAP Laboratorium Kariery. Klient korzystający z Laboratorium Kariery może podjąć świadomą decyzję o przystąpieniu do konkretnych warsztatów lub szkoleń, konsultacji z doradcą zawodowym i psychologiem zgodnie z zdiagnozowanymi potrzebami. Laboratorium Kariery służy również do wykonywania badań na potrzeby Biur Karier.

Centum Funduszy Europejskich WSAP

Zobacz szczegóły »
design b85

© Wyższa Szkoła Administracji Publicznej im. Stanisława Staszica w Białymstoku. Wszelkie prawa zastrzeżone.                   Znajdź nas na: WSAP jest Super WSAP jest Super WSAP jest Super  WSAP jest Super

Ta strona używa Cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.