Centrum Karier - pomostem do świata pracy

Opis

Głównym celem projektu było zwiększenie liczby i rangi instytucji zaangażowanych we współpracę transagraniczną poprzez angażowanie instytucji, które dotychczas ze sobą nie współpracowały oraz rozwinięcie sieci instytucjonalnej pomiędzy uczelniami i organizacjami społeczno - zawodowymi ze szczególnym zwróceniem uwagi na instytucje rynku pracy (publiczne i niepubliczne).

Zbudowanie sieci współpracy związanej z rynkiem pracy i poradnictwem zawodowym przyczyni się do wymiany informacji i doświadczeń oraz stworzy możliwość opracowywania wspólnych projektów i rozwiązywania problemu bezrobocie wśród absolwentów wyższych uczelni.

Bezpośrednim celem projektu było:

  • budowanie i wzmocnienie potencjału merytorycznego kadry nowo powstałego "Centrum Karier" w zakresie działań na rzecz reintegracji absolwentów z rynkiem pracy,
  • nabycie kwalifikacji pracowników Instytutu "Politechniki Lwowskiej" w zakresie orientacji i poradnictwa zawodowego,
  • wzmocnienie potencjału wymiany informacji i doświadczeń pomiędzy Biurem Karier WSAP a Centrum Karier w zakresie promocji zatrudnienia absolwentów.

Cykl sześciu spotkań, wizyt studyjnych w Biurze Karier WSAP, polskich instytucjach rynku pracy, wymiana doświadczeń, przykłady "dobrych praktyk" oraz szkolenia i doradztwo zawodowe, podnoszone kwalifikacje zawodowe to przedsięwzięcia, które podniosły jakość kapitału ludzkiego pracowników "Politechniki Lwowskiej" i wzmocniły instytucjonalną współpracę transagraniczną.

Centum Funduszy Europejskich WSAP

Zobacz szczegóły »
design b85

© Wyższa Szkoła Administracji Publicznej im. Stanisława Staszica w Białymstoku. Wszelkie prawa zastrzeżone.                   Znajdź nas na: WSAP jest Super WSAP jest Super WSAP jest Super  WSAP jest Super

Ta strona używa Cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.