Nowe kalifikacje - nowa przyszłość. Studia Podyplomowe dla pracowników instytucji rynku pracy

Opis

Celem projektu jest wzmocnienie i modernizacja instytucji rynku pracy w celu zwiększenia ich zdolności do efektywnego i skutecznego działania na rzecz aktywizacji bezrobotnych. Realizacja celu nastąpi przez podniesienie kwalifikacji pracowników w zakresie:

  • poradnictwa zawodowego,
  • pośrednictwa pracy,
  • indywidualnego podejścia do klienta,
  • opracowanie i upowszechnienie narzędzi do pracy indywidualnej z klientem.

W projekcie przewidziano zrealizowanie trzysemestralnych kwalifikacyjnych studiów podyplomowych uprawniających do posługiwania się tytułem "doradca zawodowy" lub "pośrednik pracy" (program obejmuje 372 godziny dla doradców i 300 godzin dla pośredników).

Zgodnie z założeniami polityki zatrudnienia szczególny nacisk położony będzie na zwiększenia zdolności publicznych służb zatrudnienia do efektywnego i skutecznego wdrażania aktywnych i prewencyjnych działań, obejmujących indywidualne podejście do klienta. Opracowane w ramach projektu nowe narzędzia wykorzystujące nowoczesne technologie pozwolą na zwiększenie efektywności oraz zindywidualizowanie usług świadczonych przez instytucje rynku pracy na Podlasiu. Rozpowszechnienie nowych narzędzi przyczyni się do wzmocnienia potencjału instytucji rynku pracy i rozszerzenia katalogu metod pracy z klientem.

Centum Funduszy Europejskich WSAP

Zobacz szczegóły »
design b85

© Wyższa Szkoła Administracji Publicznej im. Stanisława Staszica w Białymstoku. Wszelkie prawa zastrzeżone.                   Znajdź nas na: WSAP jest Super WSAP jest Super WSAP jest Super  WSAP jest Super

Ta strona używa Cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.