Obrona narodowa

Dlaczego warto

W ramach specjalności „Obrona narodowa” założono przygotowanie absolwentów do służby w polskich siłach zbrojnych. Zakres przedmiotowy omawianej specjalności został skoncentrowany na przekazaniu wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych przydatnych w późniejszej służbie. Studenci zostaną zaznajomieni ze specyfiką poszczególnych rodzajów sił zbrojnych w Wojsku Polskim, jak również rodzajami sił zbrojnych wybranych państw. Poznając charakterystykę sił zbrojnych studentom zostanie przekazana szczegółowa wiedza dotycząca wszystkich rodzajów wojsk, podstawy strategii, operacji i taktyki wojskowej oraz ogólny wykaz sprzętu jakim dysponuje Wojsko Polskie oraz jakie zamierza się wprowadzić do służby w najbliższym czasie. Poza wiedzą dotyczącą rodzajów sił zbrojnych wojsk, w tym ich stanu technicznego studentom zostanie przekazana ogólna wiedza z zakresu funkcjonowania jednostek wojskowych oraz pododdziałów i oddziałów wszystkich sił zbrojnych Wojska Polskiego. W ramach wiedzy teoretycznej studenci zostaną również zapoznani z regulaminami oraz aktami prawnymi regulującymi funkcjonowanie polskich sił zbrojnych, zarówno w kraju, jak i za granicą. Istotny nacisk został również położony na nauczenie umiejętności praktycznych przydatnych w późniejszej służbie w tym: podstaw musztry, regulaminowego zachowania się w strukturach wojskowych, nomenklatury stosowanej w siłach zbrojnych, podstaw pracy i kultury sztabowej oraz ogólnych zasad opracowywania dokumentacji wojskowej. Przyszli absolwenci będą również posiadać ogólną wiedzę z zakresu specyfiki i zasad funkcjonowania innych instytucji podległych Ministrowi Obrony Narodowej, a nie wchodzącymi bezpośrednio w skład Wojska Polskiego. Przyjęto także praktyczne przygotowanie przyszłych absolwentów do procedury naboru poprzez wyposażenie studentów w niezbędną wiedze teoretyczną oraz wskazania w zakresie przygotowania się do testów sprawnościowych. W ramach specjalizacji uwzględniono również zajęcia z walki wręcz oraz bronioznawstwa i strzelectwa.

Studenci WSAP to ludzie aktywni, kreatywni i zaangażowani

Zobacz szczegóły »
design b85

© Wyższa Szkoła Administracji Publicznej im. Stanisława Staszica w Białymstoku. Wszelkie prawa zastrzeżone.                   Znajdź nas na: WSAP jest Super WSAP jest Super WSAP jest Super  WSAP jest Super

Ta strona używa Cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.