Biuro Karier

O nas

Biuro Karier Wyższej Szkoły Administracji Publicznej im. Stanisława Staszica w Białymstoku powstało w listopadzie 2000 roku aby pomagać wszystkim studentom i absolwentom w skutecznym i efektywnym funkcjonowaniu na współczesnym rynku pracy. W praktyczny sposób łączymy poradnictwo zawodowe i współpracę z pracodawcami. Koncentrujemy się na pomaganiu studentom w przejściu z okresu nauki do etapu poszukiwania pracy. Świadczymy darmowe usługi w zakresie wyboru drogi zawodowej przez studentów, uczniów i absolwentów szkół średnich i wyższych naszego regionu. Biuro Karier pełni też ważną rolę w promocji uczelni zarówno wobec przyszłych studentów jak i potencjalnych pracodawców. Z pomocy Biura Karier WSAP korzystają studenci i absolwenci, którzy chcą uzyskać poradę zawodową i informację o rynku pracy oraz pracodawcy poszukujący najodpowiedniejszych kandydatów na wolne miejsce pracy. Realizujemy projekty zmierzające do budowania systemu poradnictwa zawodowego w regionie oraz aktywizacji zawodowej klientów Biura Karier.

DZIAŁANIA BIURA KARIER KONCENTRUJĄ SIĘ NA:

  • praktycznym połączeniem poradnictwa zawodowego i współpracy z pracodawcami
  • świadczeniu usług w zakresie wyboru drogi zawodowej przez studentów
  • prowadzeniu poradnictwa zawodowego i pomocy w określeniu własnych predyspozycji zawodowych
  • pomaganiu w redagowaniu dokumentów aplikacyjnych niezbędnych przy ubieganiu się o pracę oraz w przygotowaniu do rozmowy z pracodawcą
  • informowaniu o możliwościach i perspektywach rozwoju zawodowego
  • prowadzeniu i organizacji warsztatów aktywizujących, pomocnych przy kreowaniu własnej ścieżki kariery
  • gromadzeniu i przekazywaniu ofert pracy i staży
  • informowaniu o zawodach, pracodawcach i sytuacji na rynku pracy.
  • nawiązywaniu kontaktów z pracodawcami, organizowaniu prezentacji firm na terenie uczelni i upowszechnianiu informacji na temat pracy w różnych firmach, organizacji spotkań z pracodawcami i targów pracy
  • kojarzeniu studentów z ich przyszłymi pracodawcami, ale także promocja uczelni i zbliżenie środowisk akademickich do świata rynku pracy.

 Biuro Karier WSAP należy do OGÓLNOPOLSKIEJ SIECI BIUR KARIER

Głównym celem OSBK jest wymiana doświadczeń i informacji oraz pomoc w organizowaniu nowych biur. Dzięki tej współpracy każdy ośrodek zapewnia swoim studentom skuteczną pomoc, która ułatwia wejście w aktywne życie zawodowe.
Wszystkie biura mają wspólny cel i funkcjonują według określonego zestawu standardów, lecz każdy ośrodek wypracowuje również indywidualne metody pracy. Wymianie tych doświadczeń sprzyjają cykliczne spotkania członków OSBK - grudniowe konferencje w Krakowie i letnie spotkania szkoleniowe w różnych częściach Polski.

Biura Karier stanowią znaczny potencjał zarówno biorąc pod uwagę doświadczenia i wiedzę jak i uwzględniając aspekt organizacyjny i logistyczny. Nawiązują współpracę z wszystkimi partnerami, w działaniach, których celem jest ograniczenie bezrobocia wśród absolwentów szkół wyższych.

 

design b85

© Wyższa Szkoła Administracji Publicznej im. Stanisława Staszica w Białymstoku. Wszelkie prawa zastrzeżone.                   Znajdź nas na: WSAP jest Super WSAP jest Super WSAP jest Super  WSAP jest Super

Ta strona używa Cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.