Podatki i opłaty lokalne w najnowszym orzecznictwie sądów administracyjnych

Informacje ogólne

17 czerwca 2013r.
9.30 - 14.45
sala 106
Collegium Novum
Wyższej Szkoły Administracji Publicznej
imienia Stanisława Staszica w Białymstoku
ul. Ks. Stanisława  Suchowolca 6,
15-567 Białystok

Koszt: 330 zł + VAT
(w cenę szkolenia zostały wliczone: obiad i przerwa kawowa)

Złożoność regulacji prawnych sprawia, iż orzecznictwo sądów - które nie jest źródłem prawa - wywiera jednak bardzo duży wpływ na stosowanie przepisów przez organy podatkowe miast i gmin.

Celem szkolenia na temat: „Podatki i opłaty lokalne w najnowszym orzecznictwie sądów administracyjnych” jest w głównej mierze zaprezentowanie najnowszego orzecznictwa sądów administracyjnych odnoszącego się do tej materii.

Dr Rafał Dowgier jest adiunktem na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku, autorem licznych publikacji poświęconych zagadnieniom podatków o charakterze lokalnym (m. in.: Podatki i opłaty lokalne. 601 pytań i odpowiedzi współautorzy: Leonard Etel, Bogumił Pahl, Mariusz Popławski, Warszawa, Lex a Wolters Kluwer business, 2012), członkiem organizacji: Centrum Informacji i Organizacji Badań Finansów Publicznych i Prawa Podatkowego Krajów Europy Środkowej i Wschodniej, Zespołu Eksperckiego ds. Lokalnego Prawa Podatkowego, International Fiscal Association.

Szkolenie adresowane jest w głównej mierze do: pracowników urzędów miast i gmin zajmujących się problematyką podatków i opłat lokalnych (wydziały finansowe). Pod ich kątem dobrano obszerny materiał dotyczący ww. tematyki.

Zajęcia zostały podzielone na dwie części.

W pierwszej zostaną zaprezentowane szczegółowe zagadnienia związane z opodatkowaniem m. in.: spółdzielni mieszkaniowych, tymczasowych obiektów budowlanych (kiosków, pawilonów, kontenerów), tablic reklamowych, gazociągów, garaży, użytku rolnego będącego w posiadaniu przedsiębiorcy (który prowadzi działalność w zakresie obrotu nieruchomościami).

Druga część zajęć poświęcona jest pytaniom uczestników, które będą analizowane przez prowadzącego szkolenie. 

W przypadku zgłoszenia więcej niż dwóch osób z danej instytucji możliwe jest udzielenie rabatu w wysokości 10 % kosztów od osoby.

Termin zgłoszeń upływa w dniu 12 czerwca 2013r.

Zgłoszenia należy przesłać droga elektroniczną poprzez formularz zgłoszeniowy zawarty na stronie (zakładka: Rekrutacja)

Program współpracy między uczelniami na świecie

Zobacz szczegóły »
design b85

© Wyższa Szkoła Administracji Publicznej im. Stanisława Staszica w Białymstoku. Wszelkie prawa zastrzeżone.                   Znajdź nas na: WSAP jest Super WSAP jest Super WSAP jest Super  WSAP jest Super

Ta strona używa Cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.