Odrębna własność lokali i wspólnoty mieszkaniowe

Informacje ogólne

Szkolenie odwołane.
O kolejnym terminie szkolenia poinformujemy Państwa w czerwcu 2013r.

Koszt: 260 brutto
(w cenę szkolenia zostały wliczone: podatek VAT, obiad i dwie przerwy kawowe)

Szkolenie: „Odrębna własność lokali i wspólnoty mieszkaniowe” ma na celu przedstawienie problematyki ustawy z dnia 24 czerwca 1994 r. o własności lokali na tle polskiego ustawodawstwa mieszkaniowego.

Autor szkolenia – dr Adam Doliwa – udzieli odpowiedzi na najbardziej nurtujące zagadnienia, dotyczące w szczególności:

  • rodzaju uprawnień, jakie przysługują lokatorowi do lokalu,
  • sposobu ustanawiania odrębnej własności lokalu,
  • udziału gminy we wspólnocie mieszkaniowej,
  • sposobu podejmowania uchwał przez członków wspólnoty i prawa ich zaskarżenia do sądu administracyjnego,
  • skutków, jakie przewiduje polskie prawo w sytuacji uchylania się przez właściciela lokalu od pokrywania kosztów zarządu nieruchomością wspólną.

Szkolenie kierowane jest głównie do członków wspólnot mieszkaniowych, osób sprawujących zarząd we wspólnocie mieszkaniowej, a także do osób, które planują powołanie do życia takiej wspólnoty.

Dr Adam Doliwa jest wieloletnim wykładowcą akademickim (m. in. adiunktem w Zakładzie Samorządu Terytorialnego WSAP w Białymstoku), autorem wielu publikacji naukowych i praktycznych z zakresu prawa mieszkaniowego i lokalowego, w tym komentarzy do ustawy o własności lokali (A. Doliwa, Prawo mieszkaniowe. Komentarz, wyd. CH Beck, Warszawa 2012, 4. wydanie; A. Doliwa, Najem lokali, wyd. CH Beck, Warszawa 2010).

Swoją wiedzę wykorzystuje w praktyce, pełniąc funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej Komunalnego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o. o. w Białymstoku.

Termin rekrutacji na szkolenie upływa w dniu 17 maja 2013r. Ilość miejsc ograniczona do 20 osób.

Program współpracy między uczelniami na świecie

Zobacz szczegóły »
design b85

© Wyższa Szkoła Administracji Publicznej im. Stanisława Staszica w Białymstoku. Wszelkie prawa zastrzeżone.                   Znajdź nas na: WSAP jest Super WSAP jest Super WSAP jest Super  WSAP jest Super

Ta strona używa Cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.