Festiwal Filozofii

Informacje ogólne

Edycja "4" - pt. "Demokracja, tolerancja, oświecenie": 12 - 17.09.2011 r.

Festiwal Filozofii organizowany jest pod instytucjonalną egidą Fundacji „Kocham moje miasto". Począwszy od edycji 2010 stałymi współorganizatorami FF są: Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie oraz Wyższa Szkoła Administracji Publicznej im. St. Staszica w Białymstoku.

Intencją inicjatorów jest stworzenie tradycji regularnych, corocznych (organizowanych w połowie września) spotkań badaczy zajmujących się problematyką filozoficzną oraz studentów filozofii, a także słuchaczy nie związanych zawodowo z tą dziedziną, ale zainteresowanych szeroko pojętą humanistyką.

Festiwal ma stworzyć szerokie forum dyskusyjne w ramach filozofii i nauk z nią związanych, obejmując:

  • wykłady, seminaria, konwersatoria, warsztaty itp. (każda kolejna edycja „Festiwalu" odbywa się pod innym hasłem tematycznym);
  • cykliczne publikacje materiałów konferencyjnych i realizowanych w ramach Festiwalu tematycznych projektów badawczych, translatorskich i komentatorskich;
  • poczynaniom teoretycznym będą towarzyszyć wydarzenia z porządku awangardy artystycznej.

Wszystkie działania festiwalowe są otwarte dla zainteresowanej publiczności, z wyjątkiem spotkań programowo-organizacyjnych (dla zaproszonych gości).

Edycja „zerowa" Festiwalu Filozofii pt. Wokół Nietzschego odbyła się w dniach 11-16 września 2007 roku w Lewinie Kłodzkim.

Edycja „1" Festiwalu Filozofii pt. Utopia - wczoraj i dziś odbyła się w dniach 8-13 września 2008 roku w Międzygórzu.

Edycja „2" Festiwalu Filozofii pt. Filozofia: ogląd, namysł, krytyka? odbyła się w dniach 7-12 września 2009 roku w Centrum Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie (Kortowo).  

Edycja „3" Festiwalu Filozofii pt. Deleuze, Derrida, Foucault odbyła się w dniach 6-11 wrześniu 2010 roku w Olsztynie we współpracy z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie oraz Wyższą Szkołą Administracji Publicznej im. St. Staszica w Białymstoku.

Edycja „4" Festiwalu Filozofii pt. Demokracja, tolerancja, oświecenie - odbędzie się w dniach 12-17 września 2011 roku w Białymstoku we współpracy z Wyższą Szkołą Administracji Publicznej im. St. Staszica w Białymstoku oraz Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.

Patronat medialny: "Gazeta Wyborcza".

design b85

© Wyższa Szkoła Administracji Publicznej im. Stanisława Staszica w Białymstoku. Wszelkie prawa zastrzeżone.                   Znajdź nas na: WSAP jest Super WSAP jest Super WSAP jest Super  WSAP jest Super

Ta strona używa Cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.