Historia

Historia

Rok 2009

Jego Magnificencja Rektor prof. zw. dr hab. Jerzy Kopania został uhonorowany nagrodą Ambasadora Kultury Życia i Nauki. Nagroda jest przyznana przez Klub Myśli Psychologicznej działający przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Białymstoku, organizatora VI Dni Tischnerowskich w Białymstoku. »

Wykład gościnny generała dywizji Wojska Polskiego Romana Polko

W piątek 18 grudnia 2009 oraz w sobotę 19 grudnia 2009 odbył się wykład gościnny generała dywizji Wojska Polskiego Romana Polko. Tematem wykładu była "Rola sił specjalnych w bezpieczeństwie narodowym Polski".

WIECZÓR WIGILIJNY

Dnia 18 grudnia 2009 studenci, nauczyciele i pracownicy administracji Wyższej Szkoły Administracji Publicznej spotkali się na Wieczorze Wigilijnym. W programie były Jasełka, które wystawią Teatr Administratorium Marka Tyszkiewicza oraz Chór WSAP.

XVII Spotkanie Opłatkowe Środowiska Akademickiego Białegostoku odbyło się dnia 17 grudnia 2009 (czwartek) o godz. 18.00 w Auli Wielkiej Pałacu Branickich. »

Wyższa Szkoła Administracji Publicznej podpisała 2 nowe umowy bilateralne na wymianę studentów i pracowników w ramach programu Erasmus. Nasi nowi partnerzy to HACETTEPE UNIVERSITY w Ankarze z Turcji oraz UNIVERSIDAD EUROPEA DE MADRID z Hiszpanii. »

Projekcja filmu "Powoli nas zabijają"

We czwartek 10 grudnia odbyła się projekcja filmu "Powoli nas zabijają" poświęconego problematyce łamania wizerunku kobiety w reklamie. Po projekcji filmu odbyła się dyskusja na ten temat.

MARATON PISANIA LISTÓW Z AMNESTY INTERNATIONAL

Jak co roku 12 grudnia odbył się słynny maraton pisania listów. Studencka Organizacji Praw Człowieka oraz Amnesty International wraz z chętnymi pisali listy na rzecz "więźniów sumienia" z rożnych zakątków naszego świata. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu napisaliśmy 853 listy.

Charytatywny koncert "Kolęd i pastorałek w wykonaniu artystów z Piwnicy pod Barnami" zorganizowany został przez Wyższą Szkołę Administracji Publicznej im. Stanisława Staszica w Białymstoku. Koncert odbył się 06.12.2009 r. o godz. 19.00 w Wyższej Szkole Administracji Publicznej im. Stanisława Staszica w Białymstoku. Cały dochód z koncertu został przekazany na cele statutowe Caritas Archidiecezji Białostockiej. »

Wyższa Szkoła Administracji Publicznej imienia Stanisława Staszica w Białymstoku zorganizowała spotkanie w ramach Podlaskiego Forum Bibliotekarzy które odbyło się 17 listopada 2009 r. o godz. 13.15 w Audytorium Maius Collegium Novum ul. Ks. Suchowolca 6 »

Chór Wyższej Szkoły Administracji Publicznej zdobył Złotą Lirę podczas V Warszawskiego Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego "Varsovia Cantat", który odbywał się w dniach 7-8 listopada w Warszawie. Chór wystęował w kategorii chóry młodzieżowe mieszane (do 26 lat). »

SPOTKANIE Z JOSE TORRES'EM

Wyższa Szkoła Administracji Publicznej im. St. Staszica zorganizowała spotkanie  z Jose Torres'em pod tytułem "Kultura Kubańska - czym jest?" Spotkanie odbyło się 12. 11. 2009r. (czwartek) o godz. 11.30 w Wyższej Szkole Administracji Publicznej im. Stanisława Staszica w Białymstoku (ul. Ks. Suchowolca 6, Białystok)

SPOTKANIE AUTORSKIE Z KATARZYNĄ KOZYRĄ

Wyższa Szkoła Administracji Publicznej im. Stanisława Staszica oraz Galeria Arsenał w Białymstoku w ramach cyklu „Czy sztuka jest potrzebna i dlaczego?” zorganizowała spotkanie autorskie z Katarzyną Kozyrą oraz promocję książki związanej z jej projektem "THE MIDGET GALLERY. A Guide to the Art System and Art Market". Spotkanie prowadzili prowadzenie: Kamil Malinowski i Katarzyna Dobrowolska.

"Zarządzania projektami UE" i "Organizacji i zarządzania" DLA PRACOWNIKÓW KOMENDY WOJEWÓDZKIEJ POLICJI W BIAŁYMSTOKU Wyższa Szkoła Administracji Publicznej im. Stanisława Staszica w Białymstoku reprezentowana przez Rektora prof. dr hab. Jerzego Kopanię podpisała umowę z Komendą Wojewódzką Policji w Białymstoku reprezentowaną przez z-cę Komendanta - Sławomira Wilczewskiego na przeprowadzenie Studiów Podyplomowych "Zarządzanie projektami UE" oraz "Organizacja i Zarządzanie". »

BEZPŁATNY ROCZNY KURS JĘZYKA MIGOWEGO

Wyższa Szkoła Administracji zorganizowała dla nauczycieli akademickich i studentów na bezpłatny roczny kurs języka migowego. Zajęcia odbywały się raz w tygodniu w siedzibie uczelni w godzinach popołudniowych

Rektor i Senat Wyższej Szkoły Administracji Publicznej im. St. Staszica w Białymstoku odbyła się UROCZYSTA INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO 2009/10, która rozpoczęła się w sobotę 10 października 2009 r. o godz. 11.30 w Auditorium Maximum Collegium Novum, ul. ks. St. Suchowolca 6. Wykład inauguracyjny "XX lat samorządności - doświadczenia i przyszłość" wygłosił prof. Jerzy Regulski, Prezes Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej. »

"Miejsce doradcy w nowym modelu poradnictwa zawodowego". Pod takim hasłem, 7 października 2009r. odbyło się w Wyższej Szkole Administracji Publicznej im. S. Staszica Seminarium dla doradców zawodowych, psychologów i pedagogów. »

7 października 2009 r. w Wyższej Szkole Administracji Publicznej im. Stanisława Staszica w Białymstoku obyło się seminarium skierowane do doradców zawodowych pod hasłem Miejsce doradcy w nowym modelu poradnictwa zawodowego. Celem Seminarium było zapoznanie uczestników z nowymi rozwiązaniami w doradztwie zawodowym, prezentacja dobrych praktyk w doradztwie zawodowym i pilotażowych form nowoczesnego doradztwa zawodowego. »

W dniach 15-16 września 2009r w Wyższej Szkole Administracji Publicznej im. S. Staszica w Białymstoku odbyła się konferencja dla dyrektorów szkół zawodowych pod nazwą "Modernizacja kształcenia zawodowego", w której udział wzięli przedstawiciele instytucji rządowych, pracodawców i stowarzyszeń pracodawców oraz dyrektorzy i nauczyciele podlaskich szkół. »

CFEiWM ma przyjemność poinformować o nowych możliwościach wyjazdów studentów i pracowników WSAP w ramach programu Erasmus. Lista naszych partnerów powiększyła się o następujące uczelnie: »

W dniu 19.06.2009 roku została uroczyście podpisana umowa o współpracy pomiędzy: Wyższą Szkołą Administracji Publicznej im. St. Staszica w Białymstoku oraz Wyższą Szkołą Administracji Publicznej w Ostrołęce. »

design b85

© Wyższa Szkoła Administracji Publicznej im. Stanisława Staszica w Białymstoku. Wszelkie prawa zastrzeżone.                   Znajdź nas na: WSAP jest Super WSAP jest Super WSAP jest Super  WSAP jest Super

Ta strona używa Cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.