Studia Podyplomowe Zarządzanie bezpieczeństwem państwa

Dlaczego warto

Oferta studiów podyplomowych Zarządzanie bezpieczeństwem państwa przygotowana przez Wyższą Szkołę Administracji Publicznej w Białymstoku wychodzi naprzeciw potrzebom społecznym i stanowi bardzo ważny element edukacji w obszarze bezpieczeństwa i obronności państwa. Zasadniczym celem studiów jest przygotowanie i doskonalenie kadr administracji publicznej, żołnierzy sił zbrojnych i funkcjonariuszy służb, straży i inspekcji oraz przedstawicieli pozostałych instytucji państwa i organizacji pozarządowych uczestniczących w procesie kształtowania bezpieczeństwa państwa.

Uzyskana wiedza pozwoli absolwentom na zrozumienie interdyscyplinarnego charakteru bezpieczeństwa państwa, natomiast nabyte umiejętności i kompetencje umożliwią skuteczne prowadzenie działalności z zakresu planowania i organizowania oraz realizacji szeregu przedsięwzięć w procesie kształtowania bezpieczeństwa w wymiarze lokalnym i krajowym. Studia przygotują do samodzielnego określenia wariantów zapobiegania i przeciwdziałania zagrożeniom oraz koncepcji skutecznego reagowania w razie ich wystąpienia, opracowania planów i organizowania działań indywidualnych oraz zespołowych w środowisku bezpieczeństwa państwa.

design b85

© Wyższa Szkoła Administracji Publicznej im. Stanisława Staszica w Białymstoku. Wszelkie prawa zastrzeżone.                   Znajdź nas na: WSAP jest Super WSAP jest Super WSAP jest Super  WSAP jest Super

Ta strona używa Cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.