Kontroling

Dlaczego warto

Kontroling to metoda kierowania przedsiębiorstwem, polegająca na tworzeniu i aktualizowaniu systemu planowania, konstruowaniu wskaźników i mierników oceny finansowej firmy oraz przygotowywaniu informacji bieżących i strategicznych w celu podjęcia najbardziej odpowiednich decyzji w przedsiębiorstwie.

W trakcie studiów w ramach specjalności studenci poznają nowoczesne metody i techniki umożliwiające budowę i rozwój systemu kontrolingowego w przedsiębiorstwie. Dzięki współpracy uczelni z renomowanymi firmami, nabędą oni praktyczne umiejętności wykorzystywania instrumentów kontrolingowych w działalności biznesowej. Studenci poznają powiązania zagadnień kontrolingu z problematyką rachunkowości oraz sferą finansów przedsiębiorstwa.

Absolwenci tej specjalności predysponowani są do pracy w działach finansów, kontrolingu, analiz i rachunkowości zarządczej. Znajomość zagadnień finansów i nowoczesnych metod zarządzania pozwala na zatrudnienie w firmach konsultingowych oraz w organizacjach sfery usług finansowych - bankach, firmach ubezpieczeniowych, funduszach inwestycyjnych.

Studenci WSAP to ludzie aktywni, kreatywni i zaangażowani

Zobacz szczegóły »
design b85

© Wyższa Szkoła Administracji Publicznej im. Stanisława Staszica w Białymstoku. Wszelkie prawa zastrzeżone.                   Znajdź nas na: WSAP jest Super WSAP jest Super WSAP jest Super  WSAP jest Super

Ta strona używa Cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.