Bezpieczeństwo międzynarodowe

Dlaczego warto

Specjalność „Bezpieczeństwo międzynarodowe” została opracowana z myślą o osobach, które wiążą swoją przyszłość z pracą w służbie dyplomatycznej RP, międzynarodowych organizacjach rządowych, międzynarodowych organizacjach pozarządowych lub przedsiębiorstwach działających w skali międzynarodowej np. firmy spedycyjne, handlowe, media. Celem jest kompleksowe przygotowanie przyszłych absolwentów do pracy na stanowiskach związanych zadaniowo z bezpieczeństwem międzynarodowym. Zarówno w charakterze analityków, konsultantów czy kierowników poszczególnych działów. Studenci zostaną wyposażeni w wiedzę teoretyczną pozwalającą im trafnie diagnozować sytuację międzynarodową pod kątem występowania zagrożeń dla bezpieczeństwa międzynarodowego – zarówno w skali regionalnej, jak i globalnej. Studenci będą ćwiczyć prognozowanie, wykrywanie i wykorzystywanie w pragmatyce zawodowej wiedzy o sytuacjach mogących zakłócić lub czasowo destabilizujących bezpieczeństwo w określonych regionach świata. Ponadto w ramach tejże specjalności ze względu na konieczność wchodzenia w szerokiego i pogłębione interakcje z innymi ludźmi absolwenci będą potrafić nawiązywać trwałe relacje interpersonalne, rozwijać je i ukierunkowywać celem wykorzystania z praktyce zawodowej.

Z racji podstawowego przygotowania do potencjalnej pracy w służbie dyplomatycznej zostaną zapoznani z protokołem dyplomatycznym i konsularnym, strukturą i zadaniami jednostek organizacyjnych Ministerstwa Spraw Zagranicznych, w tym placówek dyplomatycznych. Ponadto zostanie im przekazana wiedza pozwalając na gruntowne przygotowanie się do naboru w służbie dyplomatycznej.

Studenci WSAP to ludzie aktywni, kreatywni i zaangażowani

Zobacz szczegóły »
design b85

© Wyższa Szkoła Administracji Publicznej im. Stanisława Staszica w Białymstoku. Wszelkie prawa zastrzeżone.                   Znajdź nas na: WSAP jest Super WSAP jest Super WSAP jest Super  WSAP jest Super

Ta strona używa Cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.