Administracja publiczna i samorząd terytorialny

Dlaczego warto

Administracja publiczna i samorząd terytorialny – specjalność dedykowana jest osobom pragnącym zdobyć lub uzupełnić wykształcenie z zakresu administracji publicznej. Celem kształcenia w ramach tej specjalności jest wykształcenie wysoko wykwalifikowanej kadry, przygotowanej do rozwiązywania problemów w jednostkach administracji rządowej i samorządowej  oraz różnych instytucjach publicznych i unijnych.

Wyższa Szkoła Administracji Publicznej w Białymstoku jako jedna z pierwszych szkół wyższych na Podlasiu stworzyła możliwość studiowania administracji przyszłym adeptom sztuki administrowania sprawami publicznymi i jednocześnie podnoszenia kwalifikacji funkcjonariuszom publicznym.

Administrację warto studiować z uwagi na innowacyjny program oferujący dwie ścieżki kształcenia.

Pierwsza ścieżka kształcenia oferuje 6 specjalności, a stosunkowo niewielka liczba godzin dydaktycznych w ramach przedmiotów obowiązkowych, została przemyślana i zaplanowana przede wszystkim, aby dać studentom możliwość kształtowania swojej ścieżki edukacyjnej w sposób indywidualny. Od II do VI semestru w ramach poszczególnych  modułów każdy student wybiera przedmioty z puli przedmiotów do wyboru, i w ten sposób realizuje przedmioty, które w sposób szczegółowy poszerzają jego wiedzę w zakresie wybranej tematyki.

Druga ścieżka kształcenia oferuje unikalne i innowacyjne SPECJALNOŚCI MIĘDZYKIERUNKOWE WSPÓLNE DLA ADMINISTRACJI I NOWOCZESNEJ EKONOMII. Specjalności te dają możliwość uzyskania umiejętności niezbędnych do pełnienia funkcji menadżerskich w administracji i biznesie.

Założenia obu ścieżek kształcenia oparte zostały o tzw. zasadę WIP – WIEDZA, INDYWIDUALIZM, PRAKTYCYZM.

Możliwość wyboru tak dużej liczby godzin zgodnie z własnymi zainteresowaniami jest odzwierciedleniem najnowocześniejszych trendów edukacyjnych i przybliża nas do najlepszych ośrodków edukacyjnych zarówno w kraju jak i za granicą. Stworzenie  modułów, specjalności oraz innowacyjnych specjalności międzykierunkowych oraz szerokiej gamy przedmiotów do wyboru, przy jednoczesnym założeniu wielu godzin praktyki umożliwia przekazanie studentom wiedzy i umiejętności praktycznych w zakresie efektywnego i sprawnego wykonywania wybranego zawodu.   Duży nacisk położono na umiejętności z zakresu interpretacji przepisów prawa, znajomości rodzajów jego wykładni, również poprzez wprowadzenie przedmiotów prawniczych zgodnie z aktualnymi, najnowszymi trendami i oczekiwaniami społeczeństwa (głównie prawo administracyjne, ale też prawo umów, gospodarcze i prawo pracy itp.)  

Dzięki możliwości wyboru specjalności z tak szerokiej gamy przedmiotów, absolwenci rozszerzają i doskonalą  kwalifikacje zawodowe. Troska o dobrą znajomość języków obcych, a także zapoznawanie studentów z nowoczesnymi technologiami informatycznymi przyczyni się do kształtowania młodych pracowników posiadających kwalifikacje na poziomie europejskim. Uczelnia infrastrukturą, zapewniającą prawidłowa realizację celów kształcenia, w tym zapewnia właściwy dostęp do sal dydaktycznych i innych pomieszczeń niezbędnych do efektywnego prowadzenia procesu dydaktycznego.

Studenci WSAP to ludzie aktywni, kreatywni i zaangażowani

Zobacz szczegóły »
design b85

© Wyższa Szkoła Administracji Publicznej im. Stanisława Staszica w Białymstoku. Wszelkie prawa zastrzeżone.                   Znajdź nas na: WSAP jest Super WSAP jest Super WSAP jest Super  WSAP jest Super

Ta strona używa Cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.