Konferencja naukowa Uczelnia 3.0

(28-03-2018)

W dniu 27 marca 2018 w Warszawie odbyła się konferencja naukowa Uczelnia 3.0 w której brał udział prorektor dr Jacka Pietraszewskiego. Konferencja zorganizowana była przez Polską Akademie Nauk oraz Asseco Data System S.A..

Konferencja jest odpowiedzią na wyzwania jakie czeka szkolnictwo wyższe w najbliższych latach. Ustawa Konstytucja dla Nauki, zaproponowana przez Ministra Jarosława Gowina, zmiany demograficzne i społeczne, nowe wyzwania na rynku pracy oraz zapotrzebowanie na nowe kompetencje wpływają na konieczność innego myślenia o edukacji wyższej. Ponadto konsolidacja uczelni, proces umiędzynarodowienia i komercjalizacji badań, a także zastosowanie technologii ICT w procesie dydaktycznym i zarządczym, to czynniki, które zmieniają naszą rzeczywistość w systemie nauki i dydaktyki. Konferencja będzie świetną okazją do wysłuchania prelekcji i do dyskusji na temat wyzwań związanych z przyszłością uczelni, także w kontekście wykorzystania środków unijnych na projekty rozwojowe i wdrożeniowe. Nasza konferencja ma połączyć teraźniejszość z przyszłością. Ma pokazać innowacyjne idee oraz praktyczne rozwiązania.

Konferencje podzielono na trzy części: nauka, studium przypadków i warsztaty. W każdej wystąpią znamienici Prelegenci, Goście i Partnerzy.

Podczas konferencji omawiane było m.in.

  • cyfrowa rewolucja na uczelniach – wyzwanie czy szansa na rozwój i nową jakość kształcenia?
  • Fundusze europejskie – praktyczne omówienie źródeł finansowania dla uczelni w 2018 r. – Konkursie NCBiR 3.5 – ostatni moment by sięgnąć po unijne środki. Jak to zrobić? Na jakie innowacyjne rozwiązania postawić? Jak je skutecznie wdrożyć?
  • nowoczesne technologie w praktyce – Asseco Data Systems, Microsoft i Unit4 (Teta) o kompleksowych, dedykowanych rozwiązaniach wspierających zarządzanie uczelnią i procesy dydaktyczne.
design b85

© Wyższa Szkoła Administracji Publicznej im. Stanisława Staszica w Białymstoku. Wszelkie prawa zastrzeżone.                   Znajdź nas na: WSAP jest Super WSAP jest Super WSAP jest Super  WSAP jest Super

Ta strona używa Cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.