VI OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA NAUKOWA

(15-05-2017)

VI Ogólnopolska Konferencja Naukowa Zarządzanie Kryzysowe w Systemie Bezpieczeństwa Narodowego. Zarządzanie kryzysowe w aspekcie zagrożeń terrorystycznych.

Po raz kolejny dr Jacek Pietraszewski Prorektor WSAP uczestniczył w konferencji poświęconej Zarządzaniu Kryzysowemu. W konferencji która odbyła się 10.05.2017 r w Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie poruszane były zagadnienia dotyczące jak radzić sobie i zapobiegać atakom terrorystycznym. Ważnym elementem pokonferencyjnym są wnioski i opracowania jakie można odszukać w wydanych co roku książkach. W tym roku ukazało się opracowanie pokonferencyjne z zeszłorocznej konferencji. Doktor Jacek Pietraszewski dokonał krótkiej analizy czym jest istota bezpieczeństwa, podstawowe kategorie i zagrożenia bezpieczeństwa o tym zagadnieniu można przeczytać w książce "Zarządzanie kryzysowe. Problemy, wyzwania kierunki doskonalenia"

Mając na uwadze konieczność wielowymiarowego i kompleksowego podejścia do badań zarządzania kryzysowego i jego postrzegania, wskazując szczególnie na jego możliwości oddziaływania względem intensywności zagrożeń terrorystycznych we współczesnym świecie, oraz uwzględniając zainteresowanie poprzednimi edycjami konferencji, organizatorzy podjęli decyzję o jej kontynuacji. Wyrażają oni również nadzieję, że tegoroczna konferencja stanowić będzie swoiste forum do pogłębiania wiedzy, jej wymiany i poszukiwania rozwiązań w zakresie wykorzystania potencjału systemu zarządzania kryzysowego na zapobieganie zagrożeniom terrorystycznym, przygotowanie się do przejęcia nad nimi kontroli, reagowanie w przypadku ich wystąpienia oraz odtwarzaniu zniszczonych zasobów i elementów infrastruktury krytycznej państwa.

design b85

© Wyższa Szkoła Administracji Publicznej im. Stanisława Staszica w Białymstoku. Wszelkie prawa zastrzeżone.                   Znajdź nas na: WSAP jest Super WSAP jest Super WSAP jest Super  WSAP jest Super

Ta strona używa Cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.